Kevään tapahtumat peruutettu

Käsien pesu

Suomen Saab-klubi ry:n hallitus on 15.3. pitämässään kokouksessa päättänyt perua koronavirusepidemian johdosta kaikki klubin tapahtumat huhti-toukokuun ajalta lukuun ottamatta kevätkokousta, joka toteutetaan poikkeusjärjestelyin. Lue alta tarkemmat tapahtumakohtaiset tiedot.

  • Saab Expert Uusikaupunki, avajaiset 18.4. peruuntuvat.

  • Korkeimmat potkut Haltilla 18.4. peruuntuvat.

  • Kevätkokous Laukaassa 25.4. järjestetään, mutta paikalla ei ole klubikauppaa, lounastarjoilua eikä muutakaan oheisohjelmaa. Yhdistyksen säännöt eivät mahdollista kokouksen päätöksentekoon osallistumista tietoliikenneyhteyden välityksellä, mutta pyrimme järjestämään kokouksesta yksisuuntaisen videolähetyksen.

  • Classic Motorshow Lahdessa 2.-3.5. peruuntuu kokonaan.

  • Wanhojen Saabien tapaaminen Hyvinkäällä 21.5. peruuntuu kokonaan.

Toukokuun jälkeisiin tapahtumiin ei toistaiseksi ole tehty muutoksia. Tarkkailemme tilannetta ja tiedotamme mahdollisista muutoksista ensisijaisesti klubin nettisivuilla osoitteessa saabclub.fi.

Lisäksi kannustamme jäsenistöä lopettamaan toistaiseksi paikallisten renkaanpotkijaisten järjestämisen.

 

Hallitus